Dimensions
| Length | 1326 mm |
|---|---|
| Width | 204 mm |
| Thickness | 5 mm |
Material
| Product type | Vinyl |
|---|---|
| Material type | LVT vinyl |
| Decor / Type of Wood | OAK |
| Laying pattern | Classic |
Details
| Color | Gray |
|---|---|
| Shade | Light |
| Wear layer | 0,55 |
| Installation system | DreamClick |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Underfloor heating | Suitable |
| Special features | Increased water resistance, Antistatic |
| Class of use | 33 |
| Flammability class | Bfl-s1 |
| Strip pattern | One-strip |






