Dimensions
| Length | 1220 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Thickness | 4,2 mm |
Material
| Product type | Vinyl |
|---|---|
| Material type | LVT vinyl |
| Decor / Type of Wood | OAK |
| Laying pattern | Classic |
Details
| Color | Gray |
|---|---|
| Shade | Dark |
| Bevel | 4-sided |
| Wear layer | 0,55 |
| Anti-slip rate | R9 |
| Installation system | Click |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Abrasion Resistance | AC5 |
| Underfloor heating | Suitable |
| Thermal resistance | 0,043 m²K/W |
| Class of use | 33 |
| Flammability class | Bfl-s1 |
| Emission class | E1 |
| Strip pattern | One-strip |






