Dimensions
| Length | 1292 mm |
|---|---|
| Width | 193 mm |
| Thickness | 8 mm |
Material
| Product type | Laminate |
|---|---|
| Decor / Type of Wood | OAK |
| Laying pattern | Classic |
Details
| Color | Brown, Oak |
|---|---|
| Shade | Medium |
| Bevel | 4-sided |
| Installation system | CLIC-it |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Abrasion Resistance | AC4 |
| Underfloor heating | Suitable |
| Thermal resistance | 0,07 m²K/W |
| Special features | Antistatic, Antibacterial Surface, NALFA test, ISO 4760, Povečana vodoodpornost 24h |
| Class of use | 32 |
| Flammability class | Cfl-s1 |
| Emission class | E1 |






