Dimensions
| Length | 1288 mm |
|---|---|
| Width | 195 mm |
| Thickness | 8 mm |
Material
| Product type | Laminate |
|---|---|
| Decor / Type of Wood | OAK |
| Laying pattern | Classic |
Details
| Color | Gray |
|---|---|
| Shade | Medium |
| Bevel | 4-sided |
| Anti-slip rate | DS |
| Installation system | 1c2gp+ |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Abrasion Resistance | AC4 |
| Underfloor heating | Suitable |
| Thermal resistance | 0,073 m²K/W |
| Special features | Antibacterial Surface |
| Class of use | 32 |
| Flammability class | Cfl-s1 |
| Emission class | E1 |
| Strip pattern | One-strip |






