Dimensions
| Length | 638 mm |
|---|---|
| Width | 322 mm |
| Thickness | 7 mm |
Material
| Product type | Laminate |
|---|---|
| Decor / Type of Wood | CERAMIC |
| Laying pattern | Classic |
Details
| Color | Black |
|---|---|
| Shade | Dark |
| Bevel | 4-sided |
| Installation system | 1c2gp |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Abrasion Resistance | ≥ 7000 ciklov |
| Underfloor heating | Suitable |
| Thermal resistance | 0,062 m²K/W |
| Special features | PVC free, Antibacterial Surface, Underlayment integrated, Increased water resistance, Antistatic |
| Class of use | 34 |
| Flammability class | Cfl-s1 |
| Emission class | E1 |
| Strip pattern | One-strip |






