Dimensions
| Length | 1375 mm |
|---|---|
| Width | 188 mm |
| Thickness | 12 mm |
Material
| Product type | Laminate |
|---|---|
| Decor / Type of Wood | OAK |
| Laying pattern | Classic |
Details
| Color | Beige |
|---|---|
| Shade | Light |
| Bevel | 4-sided |
| Installation system | 5G |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Abrasion Resistance | AC5 |
| Underfloor heating | Suitable |
| Thermal resistance | 0,0885 m²K/W |
| Special features | Increased water resistance |
| Class of use | 33 |
| Flammability class | Cfl-s1 |
| Emission class | E1 |
| Strip pattern | One-strip |






