Dimensions
| Length | 665 mm |
|---|---|
| Width | 133 mm |
| Thickness | 8 mm |
Material
| Product type | Laminate |
|---|---|
| Decor / Type of Wood | STONE |
| Laying pattern | Herringbone |
Details
| Color | Gray |
|---|---|
| Shade | Medium |
| Bevel | 4-sided |
| Installation system | 5G |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Abrasion Resistance | AC4 |
| Underfloor heating | Suitable |
| Thermal resistance | 0,0587 m²K/W |
| Special features | Increased water resistance |
| Class of use | 32 |
| Flammability class | Cfl-s1 |
| Emission class | E1 |
| Strip pattern | One-strip |






