Dimensions
| Length | 1291 mm |
|---|---|
| Width | 193 mm |
| Thickness | 8 mm |
Material
| Decor / Type of Wood | OAK |
|---|---|
| Laying pattern | Classic |
Details
| Color | Brown |
|---|---|
| Shade | Medium |
| Bevel | 4-sided |
| Installation system | UNI fit |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Abrasion Resistance | AC4 |
| Underfloor heating | Suitable |
| Thermal resistance | 0,07 m²K/W |
| Special features | Antistatic |
| Class of use | 32 |
| Flammability class | Cfl-s1 |
| Emission class | E1 |
| Strip pattern | One-strip |






