Dimensions
| Length | 1221 mm |
|---|---|
| Width | 182 mm |
| Thickness | 5 mm |
Material
| Product type | Vinyl |
|---|---|
| Material type | SPC vinyl |
| Decor / Type of Wood | OAK |
| Laying pattern | Classic |
Details
| Color | Brown |
|---|---|
| Shade | Light |
| Bevel | 4-sided |
| Wear layer | 0,4 |
| Anti-slip rate | R10 |
| Installation system | Click |
| Type of joint | Click |
| Installation method | Floating |
| Abrasion Resistance | AC4 |
| Underfloor heating | Suitable |
| Thermal resistance | 0,062 m²K/W |
| Special features | Underlayment integrated |
| Class of use | 32 |
| Flammability class | Bfl-s1 |
| Emission class | E1 |
| Strip pattern | One-strip |






